GN HW – Sıcak/Kızgın Su Pompaları

GN HW - Sıcak/Kızgın Su Pompaları

İçerisinde katı parçalar, lif ve elyaf bulunmayan temiz veya temize yakın akışkanların basılmasında kullanılırlar.

  1. Petrol rafineri, üretim ve dağıtım sistemleri
  2. Petrokimya tesisleri ve kimyasal proses içeren uygulamalar
  3. Boyler sirkülasyonu gibi yüksek sıcaklık uygulamaları
  4. Yüksek sıcaklık ve basınç isteyen endüstriyel uygulamalar
  5. Jeotermal enerji santralleri
Debi (Q) 1800 m³/h'e kadar
Manometrik Yükseklik (Hm) 100 mSS'a kadar
Çalışma Sıcaklığı (t) 200 °C'a kadar
İşletme Basıncı (Pmax) 40 bar

SEP POMPA'nın ISO / API Normlarına göre tasarımı ve üretimi yapılan GNHW serisi tek kademeli santrifüj pompaları OH1 / OH2 konstrüktif yapılarında üretilmektedirler, kanıtlamış kalitesi ile standartların öngördüğü muhtelif klasifikasyonlar ve dizayların sınırları içinde çok miktarda hidrolik kombinasyonu içeren proses pompalar,

Yüksek performanslı, uzun ömürlü, güvenilir, yedekparça temin / tedarik / değişim kolaylıkları sayesinde işletmeler için güven vermektedirler. GNHW Serisi proses pompalar İşletme koşulları ve şartnamelere bağlı olarak belirlenecek API'nin öngördüğü çok geniş bir malzeme kombinasyonunda üretilmektedirler.

Prosesin özelliklerine bağlı olarak ISO 21049 / API 682'ye uygun JOHN CRANE marka tekli veya çiftli mekanik salmastra kullanılmaktadır.

Pompanın şase bağlantıları OH1 tertipde alttan ayaklı bağlantı ile , OH2 tertipte yatay eksenden destekli ayaklara bağlantılı olarak yapılmaktadır.

Genellikle yatay milli, salyangozlu, tek kademeli, uçtan emişli, gövde yapısının içersinde radyal/karışık akışlı kapalı çarklı rotadinamik pompalardır.

GNHW serisi pompalarda yapısal özellikleri gereği, salyangoz gövdenin tesisattan sökülmeden yatak + mil + çark grubunun sökülmesi mümkündür. SEP POMPA genel imalat proğramında elastik-lastik takozlu kaplin kullanılmakla birlikte, yerinde sökmelerde motor-şase bağlantı ayarlarını bozmaksızın demontaj/montajda kolaylık, emniyet ve ekonomi sağlayan "Spacer Type - Sökme Boşluklu" kaplin isteğe bağlı uygulanmaktadır.