GMS - Kademeli Santrifüj Pompalar

İçerisinde katı parçalar, lif ve elyaf bulunmayan, temiz veya temize yakın, düşük viskoziteli akışkanların basılmasında kullanılırlar.

 1. Ham Su Temini
 2. İçme Suyu Temini
 3. Endüstriyel Su Kullanımı
 4. Sulama - Yağmurlama
 5. Sıcak Su Sirkülasyonu
 6. Soğutma Suyu Sirkülasyonu
 7. Deniz Suyu
 8. Havuz Suyu
 9. Kondens Sistemleri
 10. Yangın Söndürme - Sipringler
 11. Petrol ve Türevleri ve Katı Parça İçermeyen Akışkanlar
 12.  
Debi (Q): 650 m³/h'e kadar
Manometrik Yükseklik (Hm)
 : 300 mSS'a kadar
Çalışma Sıcaklığı (t)
 : -10 °C'den +110 °C'a kadar
İşletme Basıncı (Pmax)
 : 40 bar (standart), 60 bar (özel durumlarda)

Yatay milli, çok kademeli, radyal akışlı kapalı çarklı difüzörlü pompalar. SEP GMS Serisi sıra kademeli pompalar DN 32'den DN 250'ye kadar 10 tip pompayı kapsar.

Emme ve basma flanşları pompa giriş ve çıkış basınçlarına uygun olarak sipariş koşullarına bağlı olarak PN 60'a kadar yapılmaktadır.

SEP GMS sıra kademeli pompaların üretiminde genel olarak R 3-0 uygulanmaktadır. Bu uygulamada motor tarafından bakıldığında pompa mili (R) sağ Dönüşlüdür, emme flanşı sağ yanda (saatin 3 istikametinde) motor tarafında, basma flanşı uzak tarafta ve üsttedir (saatin 12/0 istikametinde). İşletme şartları ve tesisin özelliklerine bağlı olarak farklı uygulamalar gerektiği hallerde bu özellikler sipariş şartı olarak belirlenmeli ve belirtilmelidir.

SEP GMS Sıra kademeli pompalarda mil sızdırmazlığı burçlar üzerinde çalışan yumuşak örgülü salmastralarla sağlanmaktadır. Özel haller için soğutma donanımlı yumuşak/mekanik salmastra uygulamaları yapılmaktadır.

SEP GMS serisi pompalarda kademeler arası geçişlerde kaçak debinin kontrolü amacıyla yıpranma halkaları kullanılmaktadır.